AYEDAŞ’tan Moda Sahnesi’ne “kaçak elektrik kullanması uyarısı”

semaver

Global Mod
Global Mod
Şirketten yapılan açıklamada, dün Moda Sahnesi’nin Twitter hesabından, elektrik saatlerini çalıştırdıklarını duyurdukları anımsatıldı.

Bu tıp elektrik kullanmasına ait mevzuatta alınacak önlemlerin kelamlı olarak Moda Sahnesi’ne iletildiği belirtilen açıklamada, “Söz konusu uygulama, ilgili mevzuata bakılırsa kaçak elektrik kullanılması halidir. Kaçak elektrik kullanması, teknik bilgisi olmayan bireyler tarafınca sayaca müdahale edildiği için can ve mal güvenliği riski oluşturacağı üzere yakındaki tüketim noktalarının kaliteli ve kesintisiz güç kullanmasına da mahzur olmaktadır. Ayrıyeten bu durumun, piyasa işleyişi gereği kullandığı elektriğin bedelini nizamlı olarak ödeyen başka tüketicilerin faturalarına yansıyacağı da unutulmamalıdır.” sözleri kullanıldı.

Açıklamada, elektrik dağıtım şirketlerinin, tarifelerin belirlenmesinden sorumlu olmadığına işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

“AYEDAŞ düzenlemeye tabi olan elektrik dağıtım bölümünde ilgili elektrik piyasası mevzuatı kararları uyarınca bakılırsavini sürdürmektedir. Bu kapsamda, AYEDAŞ çalışanları mevzuat kapsamındaki kendilerine atfedilen bakılırsav ve uygulamalar haricinde bir kıymetlendirme yapamaz yahut süreçte bulunamaz. Son olarak belirtmek isteriz ki, Moda Sahnesi’nin elektriği, misal pozisyonda olan tüm tüketicilere birebir biçimde uygulandığı üzere, borcu niçiniyle kesilmiştir. Kaçak elektrik kullanmasının tespit edilmesi durumunda da mevzuat kararları uyarınca saha takımlarımız tarafınca gerekli süreçler yapılacaktır.”

KAYNAK: AA

Okumaya devam et...