Cuneyd Zapsu: Herkes işsizlikten şikâyet ediyor lakin ben adam bulamıyorum

semaver

Global Mod
Global Mod
BİM marketlerin kurucusu ve eski ortağı Cuneyd Zapsu, Youtube üzerinden katıldığı bir söyleşide işsizlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Zapsu, “Gençler tahminen alınacak ancak herkes işsizlikten şikâyet ediyor. Ben adam almak istediğimde adam bulamıyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin nispeten yeterli durumda olduğunu belirten Cuneyd Zapsu, “Amerika epey daha makûs, Almanya fazlaca makus. Bildiğim iki ülkeyi söylüyorum. Türkiye’de tıpkı şeye girmiş. Gençlerimiz hem ilgilenmiyor hem okumak da istemiyor. Lakin her şeyi de istiyorlar. Öte taraftan öğrenmek dahi istemiyor iş. Hakikat düzgün çalışan bulmak fazlaca güç artık. ‘Ne olmak istiyorsun’ dediğimde hiçbir şey söylenmiyor. Evvelden hiç şayet olmazsa müzikçi olacağım, futbolcu olacağım denirdi. Artık Youtuber, Influencer olmak istiyor. hiç bir şey yapmadan para kazanıldığını görüyorlar zira… Birazcık da yönlendirmenin de bu olduğu kanaatindeyim” tabirlerini kullandı.

CUNEYD ZAPSU KİMDİR?

BİM’in kurucusu ve eski ortağı Cuneyd Zapsu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin de kurucuları içindeydı. Cuneyd Zapsu, AK Parti’de 2001 ile 2008 yılları içinde partinin merkez yürütme konseyi üyesiydi.

Zapsu, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan daha sonra, Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi iktisat kısmını bitirdi. Almanya’da dokumacılık şirketi kuran Cuneyd Zapsu, 1985 yılında Balsu Gıda’yı, ondan sonrasında Teksu’yu ve 1995 yılında da BİM alışveriş mağazaları zincirini kurdu, 2003’te BİM’deki paylarını sattı. (EKONOMİ SERVİSİ)

Okumaya devam et...