en az 50 ölü ve yüzlerce yaralı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
İlk yeniden yapılanmaya göre, Shalimar-Chennai Coromandel Ekspresi’nin bir düzine vagonu Baleswar yakınlarında raydan çıkarak karşı yola çıktı. Demiryolları sözcüsü Amitabh Sharma, “Yeswanthpur’dan Howrah’a giden bir tren, bu vagonlara çarparak 3-4 vagonunun raydan çıkmasına neden oldu” dedi. İkinci bir yolcu treninin de faciaya karışacağı ancak olayların dinamikleri henüz netlik kazanmadı.

Bir polis yetkilisi, “Ne olduğunu henüz tespit edemedik, birkaç ekip olay yerinde ve herkes kurtarma operasyonlarına katılıyor” dedi. Şu anda, yaralıların bölgedeki tıbbi tesislere nakledilmesine yardımcı olmak için trajedinin olduğu yere 75 ambulans sevk edildi. Yaralılara yardım etmek için diğer ilçelerden gelen çok sayıda doktor da kaza mahallinde çalışmalarını sürdürüyor.

Yerel basında, rayların kenarında devrilmiş bir tren vagonunun görüntüleri yer alırken, kurtulanların devrilmiş vagonların üzerine çıktığı ve yerel halkın onlara yardım etmeye çalıştığı görüldü. Orissa eyalet hükümetinin bir sözcüsü, yetkililer kurbanlar için tazminatı çoktan açıklamışken, “Kurtarma operasyonlarının en azından yarın sabaha kadar devam etmesini bekliyoruz. Kendi payımıza, tüm büyük devlet hastanelerini yaralılara yardım etmeleri için uyardık” dedi. felaketin.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, “tren kazasına üzüldüğünü” söyledi. “Bu kederli zamanda düşüncelerim yaslı ailelerle birlikte. Yaralılar bir an önce iyileşsin. Demiryolu Bakanı Ashwini Vaishnaw ile konuştum ve durumu değerlendirdim” diye tweet attı.

Hint Demiryolları her gün on milyonlarca insanı taşıyor ve birkaç yıl öncesine kadar, altyapılar esas olarak İngiliz sömürge döneminde inşa edilenler olarak kaldığı için kazalar daha sık oluyordu. Bununla birlikte, büyük çaplı yeni yatırımlar ve teknolojinin güncellenmesi sayesinde demiryollarının güvenliği son yıllarda önemli ölçüde iyileşmiştir. En son büyük felaket, Uttar Pradesh eyaletinde bir trenin raydan çıkması sonucu 147 kişinin öldüğü Kasım 2016’ya kadar uzanıyor.