İki market içinde yüzde 78 fiyat farkı

semaver

Global Mod
Global Mod
İstanbul Şişli’deki üç market tüketicinin başının karışmasına niye oluyor. Birebir salça markette 36.50 liradan satışa sunulurken birkaç dükkan ilerideki öteki markette fiyat 64.90 oluyor. Şekerde de durum, birebir cadde üzerinde harika markette 3 kilogram tartısındaki toz şeker 72,50 liraya satılırken öteki market tıpkı marka ve tartıdaki şekeri 89,90 liraya satıyor. Bu fiyat karmaşası yalnızca bununla hudutlu değil, öteki birfazlaca temel besin mamüllerinde de durum birebir. Tüketici Konfederasyonu Lideri Aydın Ağaoğlu: “Tüketici eserin kıymetli olduğunu gördüğü vakit almamalı; yakın marketlere de bakmalı ve bu türlü gerçek fiyat üzerinden alışveriş yapmalı” sözünü kullandı.

TÜKETİCİ ARAŞTIRARAK ALIŞVERİŞ YAPMALI

Aydın Ağaoğlu: “Tüketiciler en makul gördüğü yerden alışveriş yapsın. Tıpkı eseri büyük kar marjı ile satmak isteyenlere fırsat vermesinler. Kıymetli satan yerlerden alışveriş yapmayarak ve kendi etrafına söyleyerek en büyük cezayı vermiş olacaktır. Ayrıyeten ALO 175 çizgisine da bildirebilirler” sözünü kullandı.

TÜKETİCİLER MARKETÇİLERDEN ŞİKÂYETÇİ

Tüketici Cahide K.: “Bir şey almadan evvel kesinlikle karşılaştırma yapmak zorunda kalıyorum. Bu da bir yerde sizin vaktinizi alıyor. Her gördüğünüzü çabucak alamıyorsunuz maalesef, konut iktisadı diye bir şey var”.

Market alışverişi yapan Semra K: “Pahalı satan marketleri tercih etmiyorum. Bir şey alırken araştırıyorum daha sonra en uygun fiyata satan markete gidiyorum. Yüksek fiyat uygulayanları kimse tercih etmesin” dedi.

Bir öbür tüketici Kenan A.: “Şu cadde üzerine 4-5 market var, hepsine bakıyorum alacaklarımdan en uygun hangisi ise onu alıyorum. Kimse değerli olanı almak istemez” dedi.

KAYNAK: SABAH

Okumaya devam et...