İsrail ordusundan duvarların gerisini gösteren teknoloji

taklaci09

Global Mod
Global Mod
İsrail ordusundan duvarların gerisini gösteren teknoloji
Yeni bir İsrail askeri teknolojisinin, duvarların ardındaki hareketli ve statik gayeleri ayırt etmek için yapay zeka tabanlı bir izleme sistemi kullanarak “duvarların ötesini nazaranbildiği” tez ediliyor. Bu değişen teknolojinin afet yardımında ordu, kolluk kuvvetleri ve yardım nazaranvlileri tarafınca kullanılmak üzere tasarlandığı belirtiliyor. Camero Xaver 1000 duvara tutulduğunda bir duvarın gerisindeki objelerin yüksek çözünürlüklü imgelerini üretebiliyor.

Camero Tech’e bakılırsa, kullanmak için epeyce az eğitim gerektiren yahut hiç eğitim gerektirmeyen bu taşınabilir aygıt, ince alçı levhadan betonarme her şeye nüfuz edebiliyor. Tek tek beden kesimlerini ve amacın bir hayvan, bir yetişkin yahut bir çocuk olup olmadığını tespit edebiliyor ve aygıtı bir bina ortasındaki insanların pozisyonlarını belirlemek için kullanmak mümkün.

Tüm askeri teknolojilerde olduğu üzere, Xaver 1000’in nasıl çalıştığı hakkında epey az şey biliniyor. İçini görmek istediğiniz duvara karşı tutulan 10,1 inçlik bir ekrana ve onu çevreleyen katlanabilir bir antene sahip. Camero, gereçlerin gerisindeki kalıpları izlemek ve odanın tertibini ve ayrıyeten ortasındaki öğeleri belirlemek için yapay zeka sistemlerini kullandığını belirtiyor, lakin şu anda sahip olduğumuz tek bilgi, bundan ibaret.

hızla gelişen teknolojinin nasıl çalıştığını aşağıdaki görüntüden izleyebilirsiniz:
Alıntıdır