iX-Workshop KRITIS: § 8a BSIG için test prosedürüne ilişkin ek uzmanlık

bencede

New member
Kritik altyapılar (KRITIS), § 8a paragraf 1 BSIG uyarınca özel güvenlik gerekliliklerine tabidir. Bu şirketlerin ve kamu kurumlarının operatörlerinin, BT güvenliklerinin mevcut teknoloji durumuna uygun olduğunu Federal Bilgi Güvenliği Dairesi'ne (BSI) düzenli olarak göstermeleri gerekmektedir. Bunu yapmak için, BT sistemlerinin kullanılabilirliğini, gizliliğini, bütünlüğünü ve orijinalliğini tehlikeye atabilecek kesintileri önlemek için uygun organizasyonel ve teknik önlemleri almaları gerekir.

Duyuru

Final sınavı dahil eğitim

İki günlük KRITIS çalıştayımızda: § 8a BSIG test prosedürüne ilişkin ek beceriler, KRITIS gereklilikleri hakkında kapsamlı bir genel bakış elde edecek ve § 8a BSIG testlerine özel olarak hazırlanabileceksiniz. Eğitimin sonunda yapılan final sınavını geçtikten sonra katılımcılara “Bölüm 8a BSIG için özel test prosedürleri yeterliliği” ek yeterliliği verilir. Bu, Federal Bilgi Güvenliği Dairesi adına BSIG 8a bölümü için güvenlik kontrolleri gerçekleştirmeye yetkili olduğunuz anlamına gelir.

Çalıştayın başkanlığını Fatih Yılmaz yapacak. HiSolutions AG'de kıdemli danışman olarak, BSI Yasası uyarınca “kritik altyapılar” konusundan sorumludur ve KRITIS denetimlerinin hazırlanması ve uygulanmasında sertifikalı bilgi güvenliği görevlisi (TÜV) ve sertifikalı IT-Grundschutz uzmanı olarak şirketlere destek verir. .

Bu iX çalıştayı BSI eğitim konseptini takip etmektedir ve özellikle iç denetçiler, denetçiler, BT denetiminde deneyime sahip denetçiler gibi denetçilerin yanı sıra denetim firmalarının çalışanları ve kritik altyapı operatörlerine yöneliktir. Aralarında yoğun bir bilgi alışverişi sağlamak ve sınava ve sertifikasyona en iyi şekilde hazırlanmak için bu eğitim 12 katılımcıyla sınırlıdır.

Daha fazla bilgi ve kayıt

iX workshoplarının 2024 ilk yarıyılı programını indirebilirsiniz

(adam)

Haberin Sonu