Kağıt tasarrufu için: Sparkasse Bremen şartlar ve koşulları içeren 15.000 USB bellek gönderdi

bencede

New member
Gittikçe daha fazla şirket USB bellek göndermekten vazgeçerken, bir tasarruf bankası da fırtına gibi esiyor. Sparkasse Bremen, Mayıs ayından itibaren yürürlüğe girecek koşulları içeren 15.000 adet USB belleği kurumsal müşterilere posta yoluyla gönderdi. Spiegel'in ilk bildirdiği gibi Tasarruf Bankası bunu yasal zorunluluklarla gerekçelendirdi. Bir Reddit kullanıcısı daha önce USB bellekle gönderilen kartpostalın görselini paylaşmıştı.

DuyuruÖnerilen editoryal içerikOnayınız doğrultusunda harici içerik buraya yüklenecektir.

Harici içeriği şimdi yükleyin


Pek ilginç değil: Tasarruf Bankası bana posta yoluyla şartlar ve koşulları içeren bir USB fişi gönderiyor
byu/tacosaremyreligion inde


Tasarruf Bankası USB belleklerin Spiegel'e gönderildiğini doğruladı. BT güvenliği uzmanları artık sert eleştirilerde bulunuyor. Bremen BT avukatı Dennis-Kenji Kipker, örneğin LinkedIn'de şöyle yazıyor: “Dürüst olmak gerekirse, siber güvenlik söz konusu olduğunda bu son yıllarda okuduğum en aptalca şey.”İnternet sıcak BT haberleri ve bayat pr0n'larla dolu. Arada her zaman /dev/null için fazla iyi olan değerli taşlar vardır.Gülünçlük ve güvenlik endişeleri


Bir Reddit kullanıcısı, “Duckburg tank kırıcıları standartların modernizasyonunu ilgiyle takip ediyor” yorumunu yapıyor. Alt dizideki en popüler yorum: “Olay örgüsü: Sparkasse hiçbir şey bilmiyor ama artık bir Truva Atı var.” Bedava yolcular endişeli ve artık tasarruf bankası müşterilerine de USB bellekler gönderiyorlar. Tüketici danışma merkezleri, dolandırıcıların tasarruf bankası paralarını sömürdüğü yeni kimlik avı dolandırıcılıkları konusunda uyarıyor; örneğin siber suçlular, 2023 yazında tasarruf bankası müşterilerini “S-ID kontrolü” hakkında bilgilendiriyormuş gibi yaptılar.

Kampanyanın suçlulara hazır USB bellekleri dolaşıma sokma olanağını açması mümkün. Güvenlik uzmanları, başka birinin USB çubuğunun kullanılmasına karşı defalarca uyarıda bulunuyor. Tasarruf Bankası'na göre, Spiegel'in bildirdiğine göre kurumsal müşterilerden şu ana kadar neredeyse hiçbir şikayet alınmadı. Aynı zamanda Genel Koşullara online olarak, mektupta yer alan QR kod ve link üzerinden de ulaşmak mümkün. USB belleğin şartlı olmasının nedeni, diğer şeylerin yanı sıra, tasarruf bankasının yaklaşık 140 sayfalık kağıt basmak istememesidir. Spiegel'in Sparkasse Bremen'den öğrendiği gibi Sparkasse, genel koşulları sağladığını gösterebilmelidir.


(Mac)Haberin Sonu
 
Üst