Linye ve sorti hattı nedir ?

semaver

Global Mod
Global Mod
Linye ve Sorti Hatt Nedir?

Linye ve sorti hatt, ortak olarak kullanlan ve iletisim veya bilgisayar iletim sistemlerinde cesitli amaclar icin kullanlan duz bir kablolama sistemidir. Bu sistem, elektrik akmnn iletimi veya verilerin uzak mesafelerde iletimi icin kullanlan iletisim kablolar arasnda kullanlr. Linye ve sorti hatt, elektrik sinyallerinin iletimi veya iletimi icin kullanlan data kablolarnn duzenli bir sekilde dizilmesini saglar.

Linye Hattnn Calsma Prensibi

Linye hatt, kablolama sistemi olarak, birden fazla data kablosu arasnda kullanlr. Bu kablolar, uzun mesafelerde iletisim sinyallerinin iletimi icin kullanlan iletisim veya bilgisayar iletim sistemlerinde kullanlr. Linye hatt, birden fazla kablo arasnda duzenli bir sekilde dizilmesini saglar. Bu sistem, iletisim kablolarnn uzun mesafelerde kullanlmasn kolaylastran bir iletim yontemidir. Linye hatt, birbirine bagl olan iletkenleri kullanarak verileri iletmek icin kullanlr. Iletkenler, iletisim sinyallerini iletir ve verileri uzak mesafelerde iletimini saglar.

Sorti Hattnn Calsma Prensibi

Sorti hatt, linye hattna benzer bir kablolama sistemidir, ancak birden fazla iletisim hatlar arasnda duzenli bir sekilde dizilmesi saglanr. Bu sistem, iletkenlerin cesitli yonde dizilmesini saglar. Sorti hatt, aralarnda duzenli bir sekilde dizilen iletkenleri kullanarak verilerin iletimi icin kullanlr. Sorti hatt, uzun mesafelerde veri iletiminin kolaylasmas icin kullanlr. Ayrca, bu sistem, aralarnda duzenli bir sekilde dizilen iletkenleri kullanarak verilerin daha guvenli bir sekilde iletimini de saglar.

Linye ve sorti hatt, iletisim veya bilgisayar iletim sistemlerinde veri iletimi icin kullanlan kablolama sistemleridir. Linye hatt, birden fazla iletisim kablosu arasnda duzenli bir sekilde dizilmesini saglar ve iletisim sinyallerinin iletimi icin kullanlr. Sorti hatt ise, birden fazla iletisim hatlar arasnda duzenli bir sekilde dizilmesi saglanr ve verileri iletmek icin kullanlr.