Neden dilsiz uşak nedir ?

semaver

Global Mod
Global Mod
Dilsiz UAaAAn Ne OlduAu
Neden Dilsiz UAaklar AAin Anemli Bir Konudur
Dilsiz UAaklarAn Toplumsal SorunlarA
Dilsiz UAaklarAn Uygun EAitim ve SaAlAk Hizmetlerine EriAiminin ZorluklarA
Dilsiz UAaklarAn Sosyal Azolasyonunu Azaltmak AAin YapAlan Aabalar
SonuA

Dilsiz UAaAAn Ne OlduAu

Dilsiz uAaklar, AzA14rlA14 insanlarAn Azel bir alt kA14mesinden oluAmaktadAr. Dilsiz uAaklar, AzA14rlA14 insanlarAn AoAunluAu gibi, duyu, motor veya sosyal becerilerinde eksiklikler ya da engeller gAstermektedirler. Ancak, dilsiz uAaklarAn Azel durumu, konuAma ve iletiAim yeteneklerinin tamamen yokluAudur. Dilsiz uAaklar, konuAma yeteneAi olmayan insanlardAr ve bunlar, konuAma yerine diAer iletiAim yAntemlerini kullanmak zorunda kalabilmektedir.

Neden Dilsiz UAaklar AAin Anemli Bir Konudur

Dilsiz uAaAAn Anemi, iletiAim yeteneAinin olmamasAndan kaynaklanmaktadAr. Dilsiz uAaklar, konuAma yoluyla herhangi bir iletiAimi kuramadAklarAndan, baAkalarA tarafAndan dAAlanmAA veya anlayAAsAzca muamele gArme olasAlAklarAna maruz kalmaktadArlar. Dilsiz uAaklarAn, diAer insanlarla etkileAim kurma imkanlarAnAn sAnArlA olmasA, onlarAn sosyal hayattan tamamen dAAlanmasAna neden olmaktadAr. Bu duruma baAlA olarak, dilsiz uAaklarAn, toplumsal haklarAnAn AoAu zaman ihlal edildiAi ve daha az Aansa sahip olduklarA gAzlemlenmektedir.

Dilsiz UAaklarAn Toplumsal SorunlarA

Dilsiz uAaklar, toplumsal sorunlarla karAA karAAya kalabilmektedir. Bunlar arasAnda, dilsiz uAaklarAn eAitim haklarAnAn ihlal edildiAi ve bu nedenle eAitimin tamamlanmasAnAn Aok zor olduAu gAzlemlenmektedir. Dilsiz uAaklarAn AoAu zaman, eAitim ve iA gA14cA14ne eriAim haklarAnAn ihlal edildiAi gAzlemlenmektedir. AyrAca, dilsiz uAaklarAn, aynA yaA grubunda olan diAer insanlarla arkadaAlAk kuramadAklarA ve diAerlerine karAA olumsuz bir tavAr sergiledikleri gAzlemlenmektedir.