Petrol zengini Venezuela’dan Türkiye açıklaması: Biz hazırız

semaver

New member
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Venezuela Cumhurbaşkanı Yardımcısı Delcy Rodriguez ve iş insanlarının iştirakiyle “Türkiye-Venezuela Ticaret Heyeti ve B2B Görüşmeleri”nin açılışını yaptı.

Başkent Karakas’ta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Rodriguez’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıyla Bakan Muş’un yanı sıra iki ülkenin iş insanları ve vazifeli diplomatlar katıldı.

Rodriguez, konuşmasında, Venezuela’nın ekonomik kıymetine değinerek, “Venezuela dünyanın en büyük petrol rezervlerine, ikinci en büyük altın ve demir rezervlerine, hem de en büyük 6. elmas rezervlerine sahiptir. Ülkemiz yabancı yatırımcı için büyük bir potansiyeli barındırıyor.” dedi.

Türkiye ve Venezuela içindeki ticaret hacminin geldiği düzeye dikkati çeken Rodriguez, “Alışverişimiz 1 milyar doları aşıyor, bu da ticari bağlantılarımızın ne kadar büyüdüğünü gösteriyor.” tabirlerini kullandı.

Türk iş insanları heyetiyle yapılan görüşmenin iki ülke içindeki derin dostluğu pekiştirdiğini vurgulayan Rodriguez, stratejik işbirliği ittifakının en üst seviyeye çıkarılması ve geliştirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini söylemiş oldu.

Rodriguez, Türkiye ve Venezuela’nın savunma, sıhhat, güç, ticaret, finans, eğitim, bilim, turizm, kültür, balıkçılık, alüminyum, otomotiv bölümü, madencilik, su eserleri üzere biroldukca alanda işbirliği yaptığını belirtti.

MUŞ’UN VENEZUELA ZİYARETİ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, iş insanlarından oluşan 90 kişilik bir heyetle Venezuela’yı ziyaret ediyor.

Bakan Muş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Venezuela Cumhurbaşkanı Başyardımcısı Sn. Delcy Rodriguez ve iş insanlarının geniş iştirakiyle ‘Türkiye-Venezuela Ticaret Heyeti ve B2B Görüşmeleri’nin açılışını gerçekleştirdik. Venezuela ile ikili ticaret hacmimizi daha yüksek düzeylere çıkarmayı hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

KAYNAK: AA

Okumaya devam et...
 
Üst