SGK memurlarına mesai muştusu

semaver

Global Mod
Global Mod
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı sonucuna göre Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sigorta Primleri ile taşra teşkilatının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi çalışanına fazla çalışma fiyatı ödenmesine karar verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı sonucu ile Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sigorta Primleri ile taşra teşkilatının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi çalışanına fazla çalışma fiyatı ödenmesine karar verildi. Karara bakılırsa mesai saatleri haricinde fiilen çokdan çalışma yapan çalışanlara her bir saat için 27 Türk Lirası ödenecek.

ÖĞRETMENLERİ İLGİLENDİREN KARAR

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı sonucu ile Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ait kararda değişiklik yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı sonucu ile Ulusal Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ait sonucun 9’uncu hususunun birinci fıkrasının a bendinin 1 numaralı alt bendinde yer alan “sınıf öğretmenlerine” ibaresinden daha sonra gelmek üzere “ve Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında okul öncesi öğrencilerine takviye eğitim odasında verilecek eğitimle hudutlu olmak üzere okul öncesi öğretmenlerine, okul öncesi eğitim” ibaresi eklendi.

KAYNAK: İHA

Okumaya devam et...