TOKİ, Koru Florya’da 14 rezidansı 60 ay vade ile satışa çıkardı

semaver

Global Mod
Global Mod
Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), Koru Florya ve Beyoğlu Sütlüce’de bulunan toplam 34 konutu açık artırma ile satışa sunuyor.

Koru Florya’daki rezidanslar çabucak teslim edilirken, Sütlüce’deki konutlar ise 6 ay ortasında teslim edilecek. Satışların tamamında peşin ödeme yapılabilecek. Peşin ödemenin haricinde Koru Florya’daki rezidanslar yüzde 12’si peşin 60 ay vade, Sütlüce’deki konutlar ise yüzde 50’si peşin 120 ay vade imkanı ile satılacak.

Koru Florya projesindeki 14 rezidans daire ile Sütlüce Mahallesi projesindeki 20 konut, 1 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek ihale ile satışa çıkarılırken ihale için salon iştiraki Küçükçekmece’deki TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu adresinde gerçekleştirilecek.

KISA VADEDE KAZANDIRAN YATIRIM

Koru Florya projesini yatırımcıların kesinlikle değerlendirmesi gerektiğini söyleyen Yatırım Danışmanı Muhammet Peksöz, “İstanbul’un epeyce merkezi bir lokasyonunda, toplu ulaşım araçlarına fazlaca yakın ve Florya İstanbul’da epey pahalı bir alan. O yüzden harika bir yatırım aracı ve fevkalade bir hayat alanı. İstanbul’un öteki bölgeleriyle kıyaslandığı vakit epeyce cazip bir fiyat etabı var. Satın alma kabiliyetleri için kusursuz seçenekler var. Katiyen kıymetlendirilmesi gereken bir yatırım. Hayat alanı olarak, aile planlamasında, okulların ve bütün toplumsal alanlarını da ortasında barındırdığı bir yer. O yüzden yatırımcıların ileriye dönük olarak, kısa vadede epey kazanacağı bir yatırım olarak düşünüyorum. Florya Yeşilköy, etrafındaki alışveriş merkezi lokasyonları, toplumsal hayat alanlarıyla yalnızca Türkiye için değil, dünya lokasyonunda da kıymetli bir pozisyon içeriyor. O yüzden yatırımcıların kesinlikle acilen değerlendirmesi gereken bir yatırım olarak düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

HERKESİN MESKEN ALABİLECEĞİ BİR ÇALIŞMA

TOKİ’nin sunduğu bu fırsatla her insanın konut sahibi olabileceğini düşünen, inşaat bölümünde çalışan Recep Ertuğrul, “Ben ailemle burada oturmayı düşünüyorum. Her şeyin hayli kaliteli olduğunu gördüm. Beklentilerimin epey üstünde. Sütlüce’ye de bakacağım, oradan da alma niyetim var. 1 Aralık’ı bekliyorum. İstanbul da trafikten dolayı çalışma ofisiyle oturduğunuz yer epeyce değerli. Birinci önceliğim ulaşım. Florya’daki yerin ulaşımı benim için fazlaca kolay olacak. İnşallah 1 Aralık’ta alırım diye düşünüyorum. TOKİ’nin yaptığı bu çalışma epeyce olumlu olmuş yani yüzde 50 peşin, geri kalanı 120 ay vade üzere, her insanın konut sahibi olabileceğini düşünüyorum” dedi.

KAYNAK: İHA

Okumaya devam et...