Umarım haziran ayında farklı bir AB olur

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Tgcom24

“Buydu bu yasama meclisinin son Avrupa KonseyiTekrar karşılaştığımızda farklı bir senaryonun içinde olacağız. Bu bir buçuk yılda yaptığımız çalışmalara rağmen Avrupa'nın önceliklerini veya bakış açısını değiştirmeye çalıştık Bazı önemli konularda ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlikle bağlantılı göç ve çevresel sürdürülebilirlik gibi büyük zorluklar bizi bekliyor. Ve sonra dış politikanın, sınır savunmasının, stratejik özerkliğin ve temel tedarik zincirlerinin zorlukları.”


Meloni: “AB'nin karşılaştığı zorluklara karşı ortak borcu destekliyoruz”


Başbakan, “En iyi stratejilere sahip olabiliriz ama sonra kaynaklara ihtiyacımız var” diye ekledi. “İtalyan hükümetinin desteklediği bir öneri olan ortak borç konusunda AB'de tartışmanın ne olduğunu biliyoruz. Enrico Letta, bu sermayenin kalmasını sağlamak için özel yatırımları harekete geçirme yeteneği konusunu öneriyor”.

“Draghi otoriter, ancak rol hakkındaki tartışma felsefedir”


Daha sonra Mario Draghi'nin Avrupa Birliği'ndeki olası rolünden bahseden Giorgia Meloni, eski başbakanın “çok otoriter olduğunu ve böyle bir rol için bir İtalyan'dan bahsediliyor olmasından mutluyum. Ancak bu manşetler için iyi bir felsefe” dedi. ve kampanya yapmak böyle olmuyor. Oylamadan önce kimin ne yapacağına karar verme eğilimi, asla benimle aynı fikirde olmayacaksınız. Vatandaşlar oy verir, kimin daha fazla ağırlığa ve daha az ağırlığa sahip olduğuna karar verirler, çoğunluğun neyin mümkün olduğunu belirlerler. Bu mantığın sonunda isimlerden bahsediyoruz, dolayısıyla bu tartışmaya katılmayacağım, ilgilenmiyorum.”

“Gazetecilere hapis istediğimiz iddiası yanlış”


“Bugün benim basını kontrol etmek ve eşit şartlara sınırlama getirmek istediğim tartışılıyor çünkü yönetmelik eskisi gibi devam ediyor. İşler böyle gitti ve Agcom da bunu fark etti. Her gün gerçeküstü rekonstrüksiyonlar okuyorum, şimdi gazetecileri sahaya koymak istiyoruz.” Gazetecilerin hakaret nedeniyle cezaevinden çıkarılmasına ilişkin teklif ilk kez Fratelli d'Italia'dan Balboni tarafından imzalandığında hapishanedeydi.”
 
Üst