Damat, gelin, ayılar ve geyikler.. .Dünya’nın en acayip düğün görüntüsü bu olabilir

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Damat, gelin, ayılar ve geyikler.. .Dünya’nın en acayip düğün görüntüsü bu olabilir
Gelmiş geçmiş en acayip düğün anılarından biri bu olabilir: Bir gelin ve damat birbirlerine sonsuz aşklarını söz ederken, ölmekte olan bir yavru geyiğin daveti ve bir boz ayının kükremesinin gölde yankılandığını duyar. Tabiatın kimse için durmadığına dair bu “gösteri” Glacier Ulusal Parkı’nda düğün kameramanı Stanton Giles tarafınca yakalandı.

Tören 18 Ağustos’ta Two Medicine Gölü kıyısında gerçekleşti. Ulusal Park Servisi, parkta yaklaşık 1.000 boz ayı ve kara ayının yaşadığını kestirim ediyor. Bunun yanı sıra, parkın 1967’den bu yana 10 mevtle yılda sadece iki ölümcül olmayan ayı hadisesi yaşadığı bildiriliyor.

Giles yayınladığı görüntüde “kameraman olduğumdan beri çok çılgınca şeyler gördüm ve hakikaten şahane yerlere gittim. Fakat bunların hiç biri, bir boz ayının bir düğünde bir geyiği öldürdüğünü gördüğüm zamanki kadar çılgınca değil” diyor. Giles’ın daha evvel İzlanda’daki bir volkanın köpüren lavlarının yakınında bir düğün çekimi de yaptığını belirtmekte yarar var.

Giles, “Damat yeminini okurken, boz ayı geyiği dağdan aşağı gölün kıyısına kadar kovaladı” diye devam ediyor ve ekliyor: “niçin kameraya çekmediğimi mi soruyorsun? Zira ben uygun bir düğün kameramanıyım ve damadı çekiyordum!

Şaşkına dönen düğün takımı, şiddetle çaba eden iki hayvana bakarken, bir konuğun heyecanlı çığlıkları da duyulabiliyor.

her neyse ki en azından damadın gözünde düğün mahvolmuş üzere gözükmüyor. Bir yorumda David Atchison, “Bu o kadar yabanî ve inanılmaz bir tecrübeydi ki, artık bile hayret ortasındayız. Glacier’de tabiatın kalbine kaçarak evlenmeyi seçtik ve neye bulaştığımızı biliyorduk. Tabiata ve yabanî yaşama her vakit hürmet gösterin. her insanın inançta olduğu ve Stanton bunu yakalayabildiği için minnettarız, yoksa kimse bize inanmazdı” diyor.
Alıntıdır