AK Parti’den 3600 göstergede değerli adım

semaver

Global Mod
Global Mod
AK Parti, 3600 gösterge düzenlemesinde birtakım tadilatlar yapılmasını önbakılırsan bir yasa teklifi üzerinde çalışmaya başladı. Yapılan hazırlık gelecek günlerde Lider Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Lider Erdoğan’ın onay vermesi ile bir arada bahis süratle Meclis gündemine taşınıp seçimlerdilk evvel yasalaştırılacak.

YARGIYA AİT DÜZENLEME

Hazırlıkları devam eden yargı pakete kapsamında yüksek yargıda fiyat istikrarının sağlanması hedefleniyor. Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay liderleri AYM üyelerinden daha düşük maaş alıyor.

Göstergelerinin bir daha düzenlenip tüm yüksek yargının AYM üyeleri düzebir daha çekilmesi düşünülüyor. AK Partililer, “Bunların hepsi yüksek yargı. Ortalarında bir ayrım olması gerçek değil. O niçinle maaşlarda da bir eşitlik sağlanması gerekir” dediler.

İNFAZ MÜDAFAA MEMURLARI

İnfaz muhafaza memurlarının fiyatları ile ilgili de bir çalışma yapılıyor. Hala cezaevlerinde dış muhafaza jandarma, iç müdafaa infaz muhafaza memurları tarafınca yapılıyor. İki küme içinde gösterge farkı var. Bunların da eşitlenmesi ya da makul seviyeye çekilmesi düşünülüyor.

On binlerce kamu çalışanını ilgilendiren 3600 gösterge düzenlemesi bu ayın başında yürürlüğe girdi. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, 2023 bütçesinin Genel Heyet görüşmeleri sırasında “3600 göstergenin kapsamının genişletilmesine ait talepler var. O mevzu da gündemimizde. Onunla ilgili de bir çalışmayı yapıyoruz. Ümit ediyorum Meclisimize takdim edeceğiz” demişti.KAYNAK: SABAH

Okumaya devam et...
 
Üst