AK Parti’den 3600 göstergede kritik adım: Erdoğan’a sunulacak

semaver

Global Mod
Global Mod
Yapılan hazırlık gelecek günlerde Lider Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Lider Erdoğan’ın onay vermesi ile birlikte husus süratle Meclis gündemine taşınıp seçimlerdilk evvel yasalaştırılacak.

YARGIYA AİT DÜZENLEME

Hazırlıkları devam eden yargı pakete kapsamında yüksek yargıda fiyat istikrarının sağlanması hedefleniyor. Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay liderleri AYM üyelerinden daha düşük maaş alıyor.

Göstergelerinin bir daha düzenlenip tüm yüksek yargının AYM üyeleri düzebir daha çekilmesi düşünülüyor. AK Partililer, “Bunların hepsi yüksek yargı. Ortalarında bir ayrım olması hakikat değil. O niçinle maaşlarda da bir eşitlik sağlanması gerekir” dediler.

İNFAZ MÜDAFAA MEMURLARI

İnfaz müdafaa memurlarının fiyatları ile ilgili de bir çalışma yapılıyor. Hala cezaevlerinde dış muhafaza jandarma, iç müdafaa infaz müdafaa memurları tarafınca yapılıyor. İki küme içinde gösterge farkı var. Bunların da eşitlenmesi ya da makul seviyeye çekilmesi düşünülüyor.

On binlerce kamu işçisini ilgilendiren 3600 gösterge düzenlemesi bu ayın başında yürürlüğe girdi. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, 2023 bütçesinin Genel Şura görüşmeleri sırasında “3600 göstergenin kapsamının genişletilmesine ait talepler var. O mevzu da gündemimizde. Onunla ilgili de bir çalışmayı yapıyoruz. Ümit ediyorum Meclisimize takdim edeceğiz” demişti.

KAYNAK: SABAH

Okumaya devam et...