“Devlet düşmandır”

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Javier Milei'nin İtalyan kökenleri

“Öncelikle yüzde 75 İtalyanım, kesinlikle İtalyanım, çünkü babamın iki ebeveyni de aslında İtalyan'dı ve annem tarafından annem İtalyan kökenli, babası ise Yugoslav kökenliydi.” Retequattroayrıca Avrupa gezileri için sık sık Roma molasını kullandığını da söylüyor – Sonuç olarak, bende %75 oranında İtalyan kanı var ve her şey göz önünde bulundurulduğunda bu oldukça çekici görünüyor, çünkü İtalyan Operası'na, özellikle de İtalyan Operası'na karşı inanılmaz bir tutkum var. Rossini'ye, Bellini'ye, Donizetti'ye, Verdi'ye, Puccini'ye”.

Devlet düşman olarak görülüyor

Porro ona liberal ve özgürlükçü olma konusunda neden bu kadar benzersiz hissettiğini sorduğunda Javier Milei şu yanıtı veriyor: “Öncelikle çünkü ben kesinlikle Başkan olan ilk özgürlükçü liberal ve bu bir duygu değil, bir gerçekliktir. Ayrıca felsefi olarak benim bir anarko kapitalist olduğum ve dolayısıyla Devlete karşı derin bir nefret duyuyorum. Devletin olduğuna inanıyorum düşmanBen devletin bir suç örgütü olduğunu düşünüyorum.”

Ve şöyle devam ediyor: “Aslında Devlet bir suç örgütü Bir grup politikacının bir araya gelerek tekeli kullanarak özel sektörün kaynaklarını çalmaya karar verdiği olay. Oppenheimer'ın dediği gibi piyasada kullanılacak yöntem yatırımdır, ticarettir; bunun yerine devletin yöntemi hırsızlıktır, dolayısıyla yalnızca dünyadaki en büyük suç örgütü değil, aynı zamanda dünyanın en büyük sabit hırsızıdır. Çünkü ne olur? Kaba hırsız rastgeledir.”

Milei'nin konuşması şu şekilde devam ediyor: “Halkın son yıllarda insanların kaç kez hırsızlar tarafından soyulduğunu düşünmesini öneriyorum: bir, iki, belki beş kez. Ama bir yere bir şey almaya gittiğinizde, devlet vergilerle senden çalıyor. Bu nedenle Devlet her gün sizden çalıyor.

Komünizm bir “ruh hastalığı”dır

Milei ile yapılan röportaj bu nedenle onun tanımının içinden geçiyor. Komünizm: “Başlangıçta bunun zihinsel bir sorun olduğunu düşünmüştüm. Çünkü saf sosyalizm ekonomik teori tarafından yenilgiye uğratıldı. İlk başta öyle olduğunu düşündüm. zihinsel nitelikteki bir doğa sorunu. Ama sonra bunun çok daha kötü bir şey olduğunu fark ettim ki bir ruh hastalığı. Sosyalizm iyi uygulandığında 6 milyondan fazla insanı katlettiler.”

Milei'nin Papa ile ilişkisi

Son olarak kendisini Katolik olarak tanımlayan ancak Yahudiliğe de yakın olan Milei, yakın zamanda Vatikan'da tanıştığı b. ile olan ilişkisinden bahsetti: “Son zamanlarda diğer şeylerin yanı sıra anladığım şeylerden biri de şu; Papa Arjantin'deki en önemli kişidir, dünyadaki Katoliklerin lideridir. Özellikle Arjantin gibi birçok Katolik kökeni olan bir ülkede çok önemli bir kurumu temsil ediyor. Sonuç olarak bazı pozisyonları yeniden düşünmek zorunda kaldım ve o andan itibaren bir pozitif bağ“.

Giorgia Meloni'ye hayranlık

Arjantin Devlet Başkanı Javier Milei, başbakanla yaptığı görüşmeden bahsederken, “Giorgia Meloni'nin cesaretini takdire şayan buluyorum. Önemli olan, reformların doğru hedefe doğru gitmesidir” diye ekledi. Ve şu sonuca varıyor: “Meloni'nin çalışması bana ilham verdi; onun yaptığı ve yapmakta olduğu şey benim için harika bir katkıydı. Ben de aynı şeyi Arjantin'de yapıyorum, statükoya karşı savaşıyorum.”