dondurma kamyonundaki cesetler

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Doktor: Çöküyoruz”


Minibüslerden birinin önündeki doktor şöyle açıklıyor: “Hastane morgları küçük ve bugünlerde tüm cesetleri barındıramıyor. Bu yüzden bölgedeki şirketlerin dondurma veya yiyecek kamyonetlerinin dondurucularını kullanmak zorunda kalıyoruz.” Cesetleri korumak için tamamen yıkıldık” diye ekliyor.Toplu mezar


Sağlık Bakanlığı, ölü sayısının “hala geçici” olduğunu, çünkü “enkaz altında çok sayıda ölü ve yaralının bulunduğunu ve bunları kurtarmanın hiçbir yolu bulunmadığını” söyledi. Gazze Şeridi’ndeki yetkililer “Al Mamlaka”ya 100 cesedi toplu mezara gömdüklerini söyledi. Bölgedeki morgların aşırı kalabalık olması nedeniyle pek çok cesedin kimliği belirlenemedi.

BM: “Gazze’de ölenlere yetecek kadar ceset torbası yok”


Çöken sadece morglar değil. BM Filistinli Mülteciler Ajansı’nın (UNRWA) Şeridi ve Batı Şeria’daki duruma ilişkin son raporunda “Gazze’de ölülere yetecek kadar çanta yok” ifadesine yer verildi. Art arda beşinci günde “Gazze elektriksiz kaldı; sağlık, su ve sanitasyon gibi hayati hizmetler çöküşün eşiğine geldi ve gıda güvensizliği daha da kötüleşti.” BM daha sonra Gazze nüfusunun “içme suyuna erişiminin ciddi şekilde sınırlı” olduğunu hatırlatıyor.

Doktorlar: “Vakaları seçiyoruz, herkesi iyileştiremeyiz”


“Halihazırda ‘çöküş’ olarak tanımlanan bir duruma dair başka tıbbi kaynaklardan da teyitler geliyor. Durum çok trajik, en ciddi vakaları seçip kimi tedavi edeceğimize karar vermeye başlıyoruz. Avrupa-Akdeniz Tıp Birliği (Umem) doktorları Dr. Kamis ve Abu Saleh, “Bu zorunlu bir seçim, yeterli ilaç ve cerrahi alet yok” diyor ve şöyle devam ediyor: “Kanama vakalarını seçiyorlar, açık yara vakaları var.” kapalı değil. Dikiş ve iğnelerimizin bitmesinden korkuyoruz. Hiçbirimiz hastaneden ayrılmak istemiyoruz ve aletsiz, cerrahi silahsız çalıştığımız için tüm hastaları tedavi edemiyorsak af diliyoruz” diye ekliyorlar.

“Birçok meslektaş aile üyelerini ameliyathanede görüyor”


Kamiş ve Ebu Salih de şöyle açıklıyor: “Acil servise çadır kuruyoruz ve bölümler yoğun bakım olarak kullanılıyor. Meslektaşlarımızı kaybettik. Bir meslektaşımız doktor eşiyle birlikte hayatını kaybetti ve birçoğu aile üyelerini hastanede görüyor. ameliyathane. Burada herkes bir akrabasını kaybetmiş.”


Hamas ile İsrail arasındaki savaşla ilgili tüm gerçek zamanlı güncellemeler için burayı tıklayın
 
Üst