Gabar petrolünün kalitesi Arabistan’daki ile tıpkı

semaver

Global Mod
Global Mod
Geçmişte Türkiye’nin, bulunduğu coğrafyada ve bütün dünyada çaresiz bırakılmaya çalışıldığını, Avrupa ülkelerine özenerek baktıklarını vurgulayan Soylu, “Dün hangisini yapmışlarsa bugün daima birlikte birebirini yapmaya devam ediyorlar. Lakin bugün oyun bozuldu. Bugün dev uyandı. Bugün 600 yıl düvel-i muazzamanın bize bıraktığı bu büyük emanete sahip çıkıyoruz.” tabirini kullandı.

Kapatılan petrol kuyularını açtıklarını, Gabar’da terörü bitirdiklerini belirten Soylu, terörden kurtulan Şırnak’ın artık petrol kenti olduğuna dikkati çekti.

Türkiye Petrolleri Anonim İştirakinin Gabar’da yeni bulduğu petrole ait konuşan Soylu, “Daha yeni başladılar. Artık öbür bir alana daha girdiler. Orayı da deliyorlar. Oradan da büyük ihtimalle, Allah’ın müsaadesiyle, epeyce hoş müjdeli bir haber alınacak. Bu çıkanın en az 10 katı, 15 katı kadar bir rezerv olduğunu iddia ediyorlar. Birebir Arabistan’ın birtakım yerlerinde olduğu üzere gravitesi yüksek.” bilgisini paylaştı.

Bingöl’ün Genç ilçesinde 320 milyon ton demir cevheri çıktığını, o bölgeye de Ereğli Demir Çelik üzere fabrika kurulduğunu, başlangıçta 600 milyon dolarlık yatırım yapıldığını anımsatan Soylu, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Tayyip Erdoğan, bugünkü Türkiye’de yalnızca dünyanın en büyük atom güç santrallerinden bir adedini yapmıyor. Tayyip Erdoğan yalnızca dünyanın en büyük, Seyahat olaylarında itiraz edilen İstanbul Havalimanı ile bu ülkeyi karşı karşıya bırakmamış. Tayyip Erdoğan, Osmangazi Köprüsü’nden Çanakkale Köprüsü’ne kadar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden Nissibi Köprüsü’ne kadar Türkiye’nin dört bir yanını yalnızca yollarla bütünleştirmedi. Yalnızca bu insanlara, emeklilere ‘Eğer bankaya gelemiyorsanız, konutunuza gelir size maaşınızı veririz’ diyen, bir insanın onuruna yaklaşan en hoş devlet hizmetkarlığını yapmadı. Tayyip Erdoğan, yalnızca bu ülkede başı örtülüyü, başı açığı, bu ülkenin herkesinı, eşit vatandaştır anlayışıyla kendi özgürlükleri ve hürriyetiyle buluşturmadı. Tayyip Erdoğan, insanların etnik kökenlere ayrıldığı, her insanın ötekileştirildiği bir Türkiye’de herkesi kucaklayan, her insanın kendisini tabir edebildiği bir hali yalnızca ortaya koymadı. Tayyip Erdoğan, bizim büyüdüğümüz Türkiye’de hayal edemeyeceğimiz büyük ihtilaller ortaya koydu. Şayet Menderes, Demirel, Özal, Erbakan, Türkeş üzere kıskıvrak yakalayabilselerdi, bu adımların hiç birini ona attıramazlardı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu millete bir daha dirilişin ne olduğunu gösterdiğini anlatan Soylu, “Eğer bugün Amerika’ya, Amerikan Büyükelçisi’ne, Avrupa ve Avrupa’nın büyükelçilerine, yaptıklarını yüzlerine karşı söyleyebiliyorsak, bizim üzere vatan evlatlarının özgüveninin kendinde buluşmasını sağlaması ve Türkiye’nin bir daha ayağa kalkması konusunda en büyük adımını attı. Bu yol açılmıştır ve bu yol açılmaya devam etmektedir.” diye konuştu.

“PANDEMİDE ÇÖKTÜLER, GÜÇTE ÇÖKTÜLER, BESİNDE, İNSANLIKTA, GÖÇTE ÇÖKTÜLER”

Bakan Soylu, salgın sürecinde Amerika ve Avrupa’nın yaşlılarını mevte terk ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yalnızca beş yıldızlı hastane yaptırmadığını, dünyanın bir ülkenin nasıl yönetilebileceğini gösterdiğini söz etti.

senelerca Amerika ve Avrupa’nın dünyanın 10, 20 ve 100 yılını planladığı tarafında telaffuzlar duyduklarını hatırlatan Soylu, şu kanıları lisana getirdi:

“Madem o kadar epey biliyordunuz, madem 10 yılınızı, 20 yılınızı, 50 yılınızı planlıyordunuz; bu kışın soğuğunu planlayabilseydiniz bari. Bu kışın soğuğunu planlayabildiler mi? Güç nereden gelecek? Pandemide çöktüler, güçte çöktüler, besinde, insanlıkta, göçte çöktüler. Hepsinde çöktüler. Hepimizi kandırdılar. ‘İngiltere demokrasinin beşiğidir’ dediler. Bu nasıl demokrasinin beşiği ki 3 ayda talimatla 3 başbakan değişiyor. Gözümüzü boyadılar. Hepimizi kandırdılar. Hepimizi istedikleri üzere yönetmek için bir hizaya sokmaya çalıştılar. senelerca bu palavraları daima ortaya koymaya çalıştılar. Bu palavraları ve dolanları yıkan tıpkı vakitte bir fiskeyle yıkan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu milleti bir daha o dirilişe, bir daha o büyük uyanışa, bir daha o büyük anlayışa sevk eden Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Soylu, Avrupa, mülteci göçünü engellemek için Türkiye-Yunanistan, Türkiye-İran, Türkiye-Suriye sonlarına duvarlar yapılması haricinde bir şey düşünmezken, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde İdlib’den Cerablus, Azez, Resulayn ve El Bab’a kadar bölge beşerinin rahat bir biçimde yaşayabilmelerini temin edebilmek için elinden gelen her şeyi ortaya koyduğunu bildirdi.

Türkiye’nin İdlib’de 100 bin mesken yaptığına işaret eden Soylu, “Yüz bin briket mesken yapılmamış olsaydı o beşerler nereye geleceklerdi? Karda, yağmurda, çamurda, yoksullukta, olağan olarak ki Türkiye’ye geleceklerdi. Şayet Azez, Cerablus, El Bab, Resulayn, Tel Abyad terör örgütlerinden bir biçimde arındırılmamış olsaydı, temizlenmemiş olsaydı, o beşerler hudutlarımıza dayanacaktı. Amerika, Avrupa bunu hesap etmedi. Kendisi üzere bizi sömürgeci zannetti.” değerlendirmesinde bulundu.

Şimdi de LGBT denilen, bütün toplumu cinsiyetsizleştirmeye çalışan bir anlayışın, üzerlerine konulmaya çalışıldığına dikkati çeken Soylu, “Yapmadıkları oyun, yapmadıkları tezgah kalmadı. Kim cinsiyetsizleşmek istiyorsa cinsiyetsizleşsin. Kılıçdaroğlu kendi tebaasını, kendi arkadaşlarını cinsiyetsizleştirmek istiyorsa cinsiyetsizleştirsin.” kelamlarını sarf etti.

Okumaya devam et...
 
Üst