Ilaria Salis davası, Filippo Mosca Romanya'da hapiste

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Tgcom24
Filippo Mosca'nın annesinin tepkisi

“Avukatımızın insani olmayan şartlarda yaşadığını düşünerek cezasını ev hapsinde çekme talebini reddettiler. Benim pek umudum yoktu ve açıkçası başka bir beklentim de yoktu. Romanya'da adalet maalesef bu şekilde işliyor.” Filippo Mosca'nın annesi, kadının iki kızı Claudia ile birlikte yaşadığı Londra'dan gelen uçaktan sonra öğrenilen hakim kararıyla ilgili haber hakkında yorum yaparken, Filippo Mosca'nın annesi, “Bu plastik bir duvar gibi ve geçen yılın mayıs ayından beri bu duvara karşı savaşıyorum” diye ekliyor. ve Arianna onu Katanya'ya götürüp indi.

Temyiz süreci Mart ayında başlayacak ve Filippo Mosca'nın annesi için koşullar pek de iç açıcı değil. “Bu karar bana bir ay içinde temyize gidileceği konusunda pek umut vermiyor, tam tersine Şimdi korktum“, yaşlı annesinin son günlerde Romanya'da gözaltına alınan yeğeninin haberini alması ve umutsuzluğa kapılması nedeniyle Caltanissetta'ya dönme kararı aldığını belirtiyor.

Filippo Mosca'nın duruşmaya video konferans yoluyla katılmasına izin verildi ancak hakimler daha sonra karar verdi ve bu nedenle 2023 Nisan ayı sonunda kız arkadaşı Claudia ile birlikte Romanya'ya konsere tatile giden çocuk, sonucu bilmiyordu. hemen.

26 yaşındaki kız arkadaşı Claudia Crimi, Romanya Mahkemesi'nin kararının arifesinde onunla telefonda konuşmuştu: “Bunu çok umuyordum – diyor genç kadın – ama biz de biraz bekliyorduk. Kendisiyle telefonda konuştuğumda bana ev hapsi alabileceğine inanmadığını, Romanya'da kimsenin hapishanedeki yaşam koşullarıyla ilgilenmediğini, ruh halinin düşük seviyede olduğunu ve ev hapsine alınmasının daha da kötü olacağını söyledi. Bu önemli çünkü Filippo irritabl bağırsak sendromundan muzdarip, ilaç tedavisine ve dengeli beslenmeye ihtiyacı var. Hapishanede çok kötü yemek yiyor ve neredeyse her gün kendini hasta hissediyor.”