İslam Memiş bombayı patlattı! 575 lira birden yükselecek

semaver

Global Mod
Global Mod
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar, altın, gümüş yatırımcılarına kıymetli tavsiyelerde bulunarak yeni rekorlara işaret etti.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarının daima yükseldiğine dikkat çekerek, “Senin bir yıl ortasında elindeki 10 gram altının, 15 gram oldu mu? Sen ona bak. Bir yıl ortasında gram altın 800 lira oldu, 1000 lira oldu senin ilgilendirmez. Geçen yıl nasıl 500 liraydı, ondan evvelki yıl nasıl 400 liraydı, ondan evvel nasıl 300 liraydı… Altın meblağları gram bazında düşmez. Bugün 900 lirayı konuşuyorsun, seneye 1500 lirayı konuşacaksın, daha sonrasında 2000 lirayı konuşacaksın, daha sonrasında 3000 lirayı konuşacaksın. Nefesini boşuna tüketme, elindeki ölçüsü artır, 10 bin dolarım 15 bin dolar oldu mu? 10 gramım 20 gram oldu mu? Fiyatla değil ölçüyle işiniz olsun, ben bunu söylüyorum” tabirlerini kullandı.

BUNU YAPAN KAZANMADI

“Sosyal medyadaki ayrıntıları alıp kendini hayli akıllı zannetmek ve çabucak al-sata başlamak, bittin mahvoldun ve kazanmadın“
diyerek bunu yapanların kaybettiğini söyleyen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Kim ben kazandım diyorsa emin olun palavra.” dedi.

BU ÇOK YANLIŞ BİR ŞEY

Vatandaşlara uzun vadeli yatırım tavsiyesinde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, şunları söylemiş oldu:

“Gram altın geçen yıl 500 liraydı, bugün bin lira, bir kilo altında 500 bin lira para kazanmışsın. Ne yaptın biliyor musun, hiç bir şey yapmadın, aldın ve kenara koydun. Pekala ben oyuncuyum diyen beşerler ne yaptı biliyor musunuz? Gezmedi, tozmadı, yatmadı, uyumadı ve bu hayatın tadını alamadı, ömrü kendine par aile zindan etti. Paranın esiri oldu, paranın kölesi oldu. Telefonla yattı, telefonla kalktı. Bu hayli yanlış bir şey. Ben bu arkadaşlarımıza şunu tavsiye ediyorum; kesinlikle uzun vadeli bir yatırımcı olun, kesinlikle ölçüye odaklanın, neye yatırım yaparsanız yapın; bu sizin büsbütün şahsi tercihiniz döviz olabilir, altın olabilir kripto para olabilir. İsmi kesinlikle uzun vadeli olmalıdır.”

YENİ REKORLAR GELİYOR

Öte yandan gram altın meblağlarında yeni rekorlar beklediğini söyleyen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Altın gümüş ve döviz kurlarının üst taraflı devam edeceğini varsayım ediyorum. Yıl ortasında yeni rekorlar nazaranceğiz, benim beklentim o yönde! örneğin gram altının 1450 lira düzeyine gelmesini bekliyorum, gümüşün gram fiyatında 20 lira düzeyine geleceğini bekliyorum. Döviz kurlarında üst taraflı ataklar olacağını goreceğiz” görüşünü savundu.

Okumaya devam et...