Lider Erdoğan duyurdu! 6 ay bakanlık ödeyecek

semaver

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye’nin merakla beklediği Kabine Toplantısı’nın akabinde açıklamalarda bulundu. Lider Erdoğan, istihdama yönelik kritik düzenlemeyi deklare etti.

EK İSTİHDAMA DAYANAK

Lider Erdoğan açıklamasında, ”Bizim için aslolan bilhassa her bir insanımızın çalışacak iş, meskenine götürecek ekmek başını sokabilecek mesken bulabilmesidir. İstihdamla ilgili yeni bir projeyi daha hayata geçirmeye başladık.İşbaşı eğitim programı kapsamında, mevcut çalışanlarının üzerine alacakları her personelin 3 yahut 6 ay boyunca tüm fiyatlarını ve dayanak primlerini Çalışma Bakanlığımız karşılayacak.” ifadelerini kullandı.

Lider Erdoğan şu sözleri kullandı;

Bizim için aslolan bilhassa her bir insanımızın çalışacak iş, konutuna götürecek ekmek, başını sokacak yuva bulabilmesidir. Fiyatlardaki istisnai sıçramanın belirsizliğini ortadan kaldırarak yatırım, istihdam, ihracat, cari fazla yoluyla büyüme üzerine şurası iktisat anlayışına tartı vereceğiz.

Şubat ayı itibariyle yıllık sanayi üretim endeksi yüzde 13,3 oranında artarak üretim temelli büyümenin sürdüğünü göstermektir. Bu tablonun pahasını endüstrici, nakliyeci, ihracatçı bilir. İşgücü istasitiklerinde işsizliğin azalmaya devam ettiğine işaret etmektedir. İstihdamı arttırmanın değerini de yıllardır iş bulamadığı için boynu bükük kalanlar bilir.

Ek istihdam taahhüt eden firmaların işe alacakları her emekçinin 3 yahut 6 ay prestijiyle toplumsal takviye primlerini Çalışma Bakanlığımız karşılayacak. İşe giren her bireye 1 yahut 2 yıl istihdam garantisi oluşturmuş olacağız. Patronlarımızın yeni phrogramımızdan istifade etmeye çağırıyoruz.

2B YERLERİ İLE İLGİLİ DEĞERLİ AÇIKLAMA

2B yerlerin satışı ile ilgili müracaat ve ödeme müddetini de 31 Aralık tarihine kadar uzatma sonucu aldık. Tarım maksatlı kullanılmak üzere çiftçilerimize ecri misil bedelinin yarısına 10 yılsüreylle kiralama imkanı getirdiğimiz Hazine taşınmazlarına müracaat mühletini kaldırıyoruz.

3 yılsüreyle Hazine taşınmazını kullanan çifçtilerimize öbür koşul aramadan bu araziyi kiralama imkanını getiriyoruz. 10 yıllık süreyi dolduranlar satın alabilecektir.

Okumaya devam et...