Londra, hükümet akıllı telefonlarında TikTok’u yasakladı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
16 Mart 2023, 11:56


Uygulama zaten ABD, Kanada, Belçika ve Avrupa Komisyonu tarafından yasaklandı. Pekin’den ABD’ye: “Artık haksız saldırı yok”Öncesi


Güvenlik Müsteşarı Tom Tugendhat, “son derece önemli konu” hakkında karar vermeden önce Ulusal Bilgi Güvenliği Merkezi’nden (NCSC) bir rapor beklediğini, ancak duyurunun yakında beklendiğini söyledi. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Belçika ve Avrupa Komisyonu uygulamayı şimdiden çalışanlar arasında yasakladı.Pekin, Washington’a karşı: “TikTok’a yönelik haksız saldırıları durdurun”


Londra’nın hamlesi, TikTok’ta Pekin ve Washington arasında yeni bir çatışma yaşanırken geldi ve Çin, ABD’den platformdaki “haksız saldırılara son vermesini” istedi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Wang Wenbin, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin TikTok’un Çinli sahibi ByteDance’ten hisselerini satması veya ABD’deki popüler video paylaşım uygulaması yasağıyla karşı karşıya kalması yönünde talepte bulunduğu hipotezi üzerine böyle söyledi. .

“Ulusal Güvenlik Tehditlerine İlişkin Kanıt Yok”


Wang Wenbin günlük brifingde “ABD şimdiye kadar TikTok’un ABD ulusal güvenliğini tehdit ettiğine dair kanıt sunamadı” dedi ve Washington’a “yanlış bilgi yaymayı bırakması ve etkilenen şirketleri makul olmayan bir şekilde bastırmayı durdurması” çağrısında bulundu. Bu arada TikTok, ABD yetkililerinin ülke çapında bir yasaktan kaçınmak için Çinli holding şirketi ByteDance ile yollarını ayırmaya çağırdığını basında çıkan haberleri doğruladı.
İlgili
 
Üst