Londra ve Greta Thunberg büyük petrole karşı protestoları tutukladı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
17 Ekim 2023, 15:32


Enerji İstihbarat Forumu’nda genç İsveçli, fosil yakıt devlerine saldırıyor ve “omurgasız” politikacılara saldırıyor. En az 5 kişi daha tutuklandıGreta, fosil lobicileriyle yapılan toplantıya ve anlaşmalara saldırıyor


Etkinlik, TotalEnergies’ten Shell’e kadar küresel petrol devlerinin liderlerini Londra’daki InterContinental Park Lane otelinde üç gün boyunca bir araya getiriyor. Protestonun oturum aralarında gazetecilere konuşan İsveçli genç aktivist, “kapalı kapı” toplantısına ve siyasi temsilciler ile “yıkıcı fosil yakıt sektörünün lobicileri” arasında imzalanan anlaşmalara saldırdı.

Fossil Free London adlı STK: rekor petrol ve gaz kârı


Gösteri, “yeşil enerjiye değil, doğrudan fosil yakıtların genişletilmesine yeniden yatırım yapan” petrol ve gaz şirketlerinin geçen yıl kaydettiği rekor karlara işaret eden çevreci STK Fossil Free London tarafından düzenlendi. söz verildiği gibi.


Aktivistler ayrıca, 30 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında Dubai’de yapılması planlanan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin devlet petrol devi başkanı Sultan Ahmed Al Jaber’e emanet edilen yıllık Birleşmiş Milletler iklim konferansı COP28’in başkanlığını da eleştirdiler.


İlgili
 
Üst