Lüks mağaza KaDeWe & Co. Thyssenkrupp'a siber saldırı düzenlendi.

bencede

New member
Alman şirket ve kurumlarına yönelik siber saldırı raporları şu anda artıyor. Bu bağlamda, Thyssenkrupp çelik grubunun otomotiv bölümü darbe aldı.

DuyuruSaldırılar


Saarbrücker Zeitung'un haberine göre, diğer olayların yanı sıra, Saarland'da 1.000 çalışanı olan bir fabrika da vuruldu. Şu anda siber saldırılar işi kısmen etkileyecektir. Mevcut bilgilere göre başka hiçbir alan etkilenmemelidir. Durum şu anda kontrol altında. Saldırının nasıl gerçekleştiği ve saldırganların tam olarak ne yapabildikleri henüz bilinmiyor.

Handelsblatt'ın yazdığına göre saldırganlar binlerce KaDeWe müşterisinin kişisel verilerine erişmeyi başardı. Saldırı Kasım 2023'te gerçekleşti. Bu saldırıdan 850 çalışan ve 4.300 müşteri etkilendi. Bunlar kopyalar içerebilecek yaklaşık sayılardır. Rapora göre saldırganlar, hediye kartlarının satın alınması ve gönderilmesiyle ilgili müşteri verilerini görüntülemeyi başardı. Hesap ve kredi kartı ayrıntıları etkilenmez.

KaDeWe sözcüsüne göre saldırganlar “Rusya'dan gelen profesyonel siber suçlular”. Lüks mağaza ilk başta olayı küçümsedi. Saldırganlar hızla yakalandı ve verilere çok az erişimleri vardı. Bu arada saldırganlar Dark Web'de iki buçuk terabaytlık bir veri koleksiyonu yayınladı. Buna müşteri ve çalışan verileri ile örneğin finans departmanından gelen dahili bilgiler dahildir.

Daha fazla saldırı


Yakın geçmişte diğer kurumlar da siber güvenlik olaylarının kurbanı oldu. Diğer şeylerin yanı sıra Schneider Electric, Hannover bölgesel kilisesi ve Bielefeld'deki nakliye şirketi moBiel de etkilendi.

Haberler secIT 2024 BT güvenlik konferansı fuarı önümüzdeki hafta Hannover'de gerçekleşecek. Burada yöneticiler ve CISO'lar, şirketleri siber saldırılardan etkili bir şekilde korumak için önemli bilgiler alırlar.


(İtibaren)Haberin Sonu
 
Üst