Microsoft ciddi: Posta ve Takvim'in yerini yeni Outlook alıyor

bencede

New member
Açıklandığı gibi Microsoft, 2024'ün başından itibaren eski Windows Mail, Takvim ve Kişiler uygulamalarını yeni Outlook ile değiştirme planını hayata geçiriyor. Artık, beklenen e-posta programı yerine aniden yeni Outlook'u gören son müşterileri giderek daha fazla etkiliyor.

Duyuru

Mail'i başlattığınızda ortaya çıkan açılış ekranı ve takvim, taşıma işlemini belirtirPosta ve Takvim'i başlattığınızda görünen açılış ekranı, bir değişikliğin devam ettiğini gösterir. Bazı sistemlerde dönüş anahtarı etiketlenmemiştir.


(Resim: ekran görüntüsü / swi)Posta ve Takvim'i başlattığınızda, şu geçişi kısaca duyuran bir açılış ekranı göreceksiniz: “Yeni Outlook'a geçiliyor.” Bazı sistemlerde anahtar etiketlenmez ancak daha önce kullanılan programa dönmenize olanak tanır.

Yeni Outlook oturum açma verilerinizi alır


Bu noktada mesaj zaten bitmiş olabilir. Ancak “yeni Outlook” adı verilen uygulama, çoğu insanın beklediği gibi kesinlikle yerel bir e-posta programı değil. Bu, Microsoft'un çevrimiçi posta hizmetine yönelik, AI desteği ve benzeri tüm ek işlevleri sağlayan aşağı yukarı bir kullanıcı arayüzüdür. Bu amaçla Microsoft, IMAP hesaplarının oturum açma verilerini özel bir bildirim veya yetkilendirme olmaksızın sunucu ortamına aktarır.

Yalnızca Outlook.com, Hotmail.com veya Exchange gibi Microsoft hesaplarını kullananlar, verilerini Microsoft'ta saklamaya devam ediyor. Ancak Microsoft'un diğer sağlayıcılardan gelen e-postaları okumasını istemiyorsanız harekete geçmeniz gerekir. Yeni Outlook'ta sağ üstte, etkilenenlerin daha önce kullandıkları uygulamaya geri dönmelerine olanak tanıyan bir geçiş bulunur. Bu uzun süre işe yaramayacak; Microsoft yıl sonunda Mail ve Takvim'i desteklemeyi bırakacağından kısa bir ödemesiz dönem olacak.
Yeni Outlook, geri dönmenizi sağlayan bir geçiş gösterirSağ üstte, yeni Outlook daha önce kullanmakta olduğunuz e-posta programına geri dönmenizi sağlayan bir geçiş düğmesi görüntüler.


(Resim: ekran görüntüsü / swi)Anahtarı görmüyorsanız önce bilgisayarınızdaki uygulamaları güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bunu Microsoft Mağazasında yapabilir, “Kütüphane”ye ve ardından “Güncellemeleri Al” düğmesine tıklayabilirsiniz. Mağaza üzerinden yönetilen uygulamalar için güncelleme süreci başlayacaktır. Bir durumda, anahtar, masaüstünü doldurmayan bir pencere yerine, yalnızca Outlook tam ekran moduna geçtikten sonra görülebiliyordu.
Microsoft Store'daki uygulamalara yönelik güncelleştirmeleri yüklemeMicrosoft Store'da onunla yönetilen uygulamalar tek tıklamayla güncellenebilir.


(Resim: /dmk ekran görüntüsü)E-postaları yönetmek için Thunderbird gibi e-posta programlarını kullananlar güvenli taraftadır. Yerel olarak çalışırlar ve IMAP veya POP3 hesaplarındaki e-postaları yerel posta kutularına senkronize ederler.

Ticari müşterilerin hâlâ 2025'e kadar bir kullanım süresi var. Ancak Microsoft, PST dosyalarıyla çalışan mevcut Outlook'u yeni Outlook web uygulamasıyla değiştirmeyi de planlıyor. O zamana kadar talimatlarımızda kendinizi istenmeyen veri sızıntılarından nasıl koruyacağınızla ilgili ipuçları verilmektedir.


(Bilmiyorum)Haberin Sonu
 
Üst