PayPal 2 bin çalışanını işten çıkaracak

semaver

Global Mod
Global Mod
ABD merkezli çevrim içi ödeme sistemi PayPal, 2 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, PayPal Üst Yöneticisi (CEO) Dan Schulman, hususa ait şirket çalışanlarına gönderdiği bildiride, “geçen yıl boyunca müşterilerin muhtaçlıklarını karşılamak için yatırım yapmaya devam ederken kuvvetli bir makroekonomik ortamda şirketi güçlendirme ve bir daha şekillendirme konusunda kıymetli ilerleme kaydettiklerini” belirtti.“Şirketin kaynakları temel evvelare odaklayarak ve maliyet yapısını hakikat bir biçimde ayarlayarak ilerleme sağladığını” vurgulayan Schulman, lakin daha yapılacak epeyce işleri olduğunu söylemiş oldu.

“Zorlukları ele almanın birtakım güç kararları da birlikteinde getirdiğini” belirten Schulman, şirketin global çapta 2 bin çalışanını işten çıkaracağını, bunun toplam iş gücünün yüzde 7’sine denk geldiğini aktardı.

Dan Schulman, kelam konusu işten çıkarmaların gelecek haftalarda gerçekleşeceğini bildirdi.

Yükselen enflasyon ve mümkün resesyon beklentisi niçiniyle bilhassa ABD’de biroldukca teknoloji şirketi, geçen yıl binlerce kişiyi işten çıkarma ya da yeni işe alımlara orta verme sonucu almaya başlamıştı.

Bu şirketler içinde Meta ve Amazon üzere teknoloji bölümünün önde gelen firmaları da bulunuyor. Son olarak, ABD’li teknoloji devlerinden Microsoft 10 bin çalışanını, Google’ın ana kuruluşu Alphabet ise 12 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Okumaya devam et...
 
Üst