PlayStation artık geçiş anahtarlarını destekliyor | merhaba çevrimiçi

bencede

New member
Kullanıcılar artık PlayStation Network'teki hesaplarını passkey ile koruyabilecek. Bu, erişim için daha fazla güvenlik vaat ediyor; ayrıca Sony'nin sürekli değişmesi ve taviz vermemesi nedeniyle.

Duyuru

Playstation için parola ayarlamanın ekran görüntüsüPlaystation ağının geçiş anahtarları bir akıllı telefon ve QR koduyla veya web sitesi aracılığıyla ayarlanır.


(Resim: Haberler Güvenlik / rei)Sony, şifre anahtarlarına nasıl geçileceğini açıklayan talimatları çevrimiçi olarak yayınladı. Diğer tüm büyük sağlayıcılarda olduğu gibi kurulum çok basittir. Sony ayrıca kullanıcıların isterlerse daha düşük seviyedeki şifre korumasına nasıl dönebileceklerini de açıklıyor.

PlayStation: Bir gülümsemeyle veya parmak iziyle oturum açın


Şifreleri ayarladıktan sonra, gelecekte akıllı telefonunuzu ve orada ayarlanan oturum açma yöntemini kullanarak oturum açacaksınız. Örneğin yüz tanıma, parmak izi veya PIN ile.

Geçiş anahtarlarını etkinleştirdikten sonra Sony, parola kullanarak erişimi devre dışı bırakır. Şifrenizi çalan bir saldırgan artık şifrenizi kullanamayacaktır. SMS yoluyla olduğu gibi iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) da devre dışı bırakılır. Sony, geçiş anahtarlarının yeterince güvenli olduğuna inanıyor ve bu nedenle mekanizmayı tutarlı bir şekilde uyguluyor.

Sony, geçiş anahtarlarının tüketici elektroniğiyle de çalışabileceğini kanıtlıyor. Ancak perde arkasında PS5, kimlik doğrulayıcıyla doğrudan konuşmuyor; bunun yerine QR kodu sizi Playstation web sitesine gönderir ve burada bir geçiş anahtarı oluşturursunuz. Oturum açma işlemi aynı zamanda web sitesi aracılığıyla da gerçekleştirilir, dolayısıyla asıl kimlik doğrulama işlemi akıllı telefonda gerçekleşir.

Geçiş anahtarları, parolaların halefi olarak giderek daha popüler hale geliyor. Parola yöneticisi Bitwarden Ocak ayında parola desteğini genişletti. Ocak ayının sonundan bu yana Firefox, Windows 11 23H2 altında (örneğin Windows Hello kullanarak) ve macOS altında iCloud Keychain ile şifre anahtarı yönetimini de destekliyor.
(Bilmiyorum)Haberin Sonu
 
Üst