Rheinische Post Mediengruppe: Siber saldırıdan sonra hala acil durum operasyonu

bencede

New member
Rheinische Post Mediengruppe’nin medya web siteleri yine de yalnızca sınırlı ölçüde kullanılabilir. İlgili taraflar şu anda dpa’dan gelen raporların çoğunlukla geçtiği yerlerde azaltılmış bir şerit görebilir. Grubun BT hizmet sağlayıcısı da artık çevrimiçi değil.


WDR’nin bildirdiği gibi, siber saldırı şirketin basılı gazetelerine bile ulaştı. Pazartesi gazetesi baskıları 28 sayfalık acil durum baskısı olarak çıktı. Rheinische Post, Bonn’daki General-Anzeiger, Aachener Nachrichten, Saarbrücker Zeitung ve Trierische Volksfreund gazeteleri özellikle ilgi gösteriyor.

Siber saldırı, BT hizmet sağlayıcısında teknik bir aksamaya yol açar


Cuma akşamı meydana gelen siber saldırı, Rheinische Post Mediengruppe’nin BT hizmet sağlayıcısı Circ IT’de web sitelerini etkileyen teknik sorunlara neden oldu. Şirket daha sonra web sitesini kendisi kapattı. Haberler forumunun dikkatli okuyucuları, Circ IT’den gelen BGP yollarının kaybolduğunu gözlemlediler. WDR’ye göre, herhangi bir hasara neden olunmadı ve hiçbir veri çalınmadı. Siber saldırıdan kimin sorumlu olduğu henüz bilinmiyor.


Haberler çevrimiçi olarak Circ IT hakkında sorulduğunda, ne tür bir siber saldırı olduğu, nasıl keşfedildiği veya normal operasyonların ne zaman geri yükleneceği konusunda hala bir yanıt alınamadı. Bunun bir fidye yazılımı saldırısı olup olmadığını ve eğer öyleyse bununla ne tür bir fidye ilişkisi olduğunu da belirtmez. Circ IT yanıt verdiğinde mesajı güncelleyeceğiz.

Tek Başarısızlık Noktası aracılığıyla yaklaşan kıyamet


Son zamanlarda sağlık sigortacılarında görüldüğü gibi, belirli hizmetler için yalnızca Bitmarck hizmetlerine güvenmek uzun süreli kesintilere neden oldu. Rheinische Post Mediengruppe’daki sonuç da benzerdir; iflaslar, belirli görevler için tek bir tedarikçiye veya çözüme güvendiklerinden, şirket ve günlük işler için geniş kapsamlı sonuçlara sahiptir. Artan sayıda siber saldırı göz önüne alındığında, gelecekteki güvenlik konseptleri ideal olarak her süreç adımı için alternatifler içermelidir, böylece şirketler süreç zincirinin parçalarına saldırı olması durumunda çalışmaya devam edebilir.(dmk)Haberin Sonu
 
Üst