Saldırıya uğrayan bölgeleri temizleyin, Gazze’ye karadan girin ve Hamas’ı yok edin

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Birinci aşama


İsrail’in planının ilk aşaması, saldırıya uğrayan bölgeleri tarayarak, Filistin sınırına örülen duvara rağmen bölgeye sızmayı başaran teröristleri bulup öldürmekten oluşuyor. Bu açıklanıyor Corriere della SeraŞu ana kadar binin üzerinde öldürülen kişinin kimliklerinin tespit edilip defnedilmesine de izin verilmesi gerekiyor.


İkinci aşama


İkinci olarak Gazze’ye kara saldırısı planlanmalı ve gerçekleştirilmelidir. Tanklar 42 kilometre uzunluğunda ve 8-9 genişliğindeki şeridi kuşattı. Bölgede 300 bin asker yığılıyor. Bu arada amaç, Filistin halkını bombalama yoluyla güneye doğru itmek olacaktır.

Üçüncü aşama


Son olarak, üçüncü aşama Hamas’ın liderlerinin ve üyelerinin belirlenmesi ve ortadan kaldırılmasından oluşuyor; İsrail ordusu, başbakanın deyimiyle “IŞİD gibi” olduğu için artık hoşgörünün kalmadığını garanti ediyor. Röportaj yapan kişi New York Timesİsrailli bir general, “Bu, İsrail’in kuruluşundan bu yana görmediğimiz düzeyde bir vahşet. Şimdi Gazze ile ilgili tüm doktrini değiştirmeliyiz. Hamas artık var olamaz” dedi.

Sınırdaki düşmanlara hoşgörü yok


Sadece Gazze Şeridi değil: İsrail’in hiçbir ayrıntıyı dışarıda bırakmaya niyeti yok. Aslında Yahudi Devleti’nin amaçları arasında sınırda bulunan düşmanlar da vardır. Bunlar özellikle Suriye ve Lübnan’dır. Tarafından bildirildiği gibi CumhuriyetNetanyahu’nun ordu jetleri şu ana kadar ayda en az bir kez Şam ve Halep havalimanlarını vuruyordu çünkü bu havaalanları İran tarafından silah naklinde kullanılacaktı. Ancak bu sefer saldırı eş zamanlıydı, sınırdaki düşmanları en azından geçici olarak devre dışı bırakmak ve net bir mesaj vermek içindi. İsrail ayrıca Hams’ın ve dolayısıyla İran’ın sözde “sponsorları”nı ve Lübnan’da Hizbullah’ı, Suriye’de Esad rejimini, Yemen’de Husileri ve Irak’ta Şii milisleri kapsayan sözde Direniş Ekseni’ni de yok etmeyi planlıyor.
 
Üst