Tamamlandığında 3 bin şahsa sıcak yemek hazırlanacak

semaver

Global Mod
Global Mod
Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik, imali devam eden Şehzadeler Aşevi’nin inşaatında incelemelerde bulundu. Lider Çelik, tamamlandığında günlük 3 bin şahsa sıcak yemek çıkarabilecek bir kapasiteye sahip olacak aşevinin inşaatıyla ilgili teknik gruplardan bilgi aldı.

İşletmesi Türkiye Diyanet Vakfıyla ortak yapılacak

Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik, birlikteindeki Lider Yardımcısı Bilal Demir ile birlikte üretimi devam eden Şehzadeler Aşevi inşaatında incelemelerde bulundu. Teknik gruplardan çalışmalar hakkında bilgi alan Lider Çelik yaptığı açıklamada şu ayrıntıları verdi: “Bilindiği üzere Manisa Kent Hastanesi’nin altında, Tevhit Cami’si yanında, günlük 3 bin yemek kapasiteli 295 metrekarelik kapalı alana sahip bir aşevinin inşaatını yapıyoruz. Bu projeyi Şehzadeler Belediyesi olarak biz yapıyoruz. Tamamlandıktan daha sonra da işletmesini Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte yapacağız. Biz belediye olarak sürücü ve araç takviyesi, Türkiye Diyanet Vakfı da misyonlu takviyesi verecek. Hayırseverlerimizin takviyesi, Manisalıların katkısıyla sıcak yemek pişirilerek dağıtılacak. En büyük kriterimiz şu; meskeninde yemek yapamayacak durumda olan hasta, hayli yaşlı, engelli vatandaşlarımız ile öğrenci kardeşlerimize sıcak yemek götüreceğiz. Onun haricinde meskeninde yemek yapabilecek sıhhati olan gereksinim sahibi vatandaşlarımıza bugüne kadar yaptığımız üzere bundan daha sonra da erzak yardımı yapacağız. bu biçimdelikle kimseyi de tembelleştirmemiş oluruz. Herkes meskeninde kendi çorbasını kendisi kaynatsın.”

“Sosyal devletin toplumsal belediyesiyiz”

İnşaat sürecini birkaç aya kadar bitirip, iç tefrişatın kurulumuna geçmeyi planladıklarını kaydeden Lider Çelik, “Allah kazasız belasız tamamlamayı nasip etsin. Şehzadeler’imiz, insanlarımız için kıymetli bir eser. Biz toplumsal devletin toplumsal belediyesiyiz. Bu noktada ilçemizde açta açıkta kimse kalmasın istiyoruz. Biz bu noktada sorumlu, vebal altındayız. Bu anlayışla toplumsal yardım faaliyetlerimizi, yardım ettiğimiz şahısları rencide etmeden, onları paylaşmadan, reklam aracına dönüştürmeden sürdürdük. Ramazan ayında da bir yandan sıcak yemek yardımlarımız devam ediyor. Binlerce koli erzak dağıtımı yapıyoruz. Eşya dağıtımları yapıyoruz. Meskeni yanan kardeşlerimizin yaralarını sarmak için yanlarında oluyoruz. Her alanda muhtaçların yanında olabilmek, bittim denilen yerde yettim diyebilmek için uğraş ve uğraş sarf ediyoruz. Aşevimiz bundan daha sonraki süreçte hizmetin kalitesini artırmış olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize iyi, uğurlu olsun.” dedi.

KAYNAK: İHA

Okumaya devam et...