Ukrayna, savaş zararlarının kaydını oluşturuyor

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Avrupa Konseyi Ukrayna konusunda


Giorgia Meloni’nin de aralarında bulunduğu devlet ve hükümet başkanlarıyla Avrupa Konseyi, 2005’ten bu yana ve Moskova’nın Eski Kıta’nın 46 ülkesini bir araya getiren yapıdan çıkarılmasından bir yıl sonra ilk kez Reykjavik’te bir araya geldi. Rus işgalinin zararlarının uluslararası bir kaydını oluşturarak “somut bir sinyal” göndermek istedi: Moskova’nın neden olduğu yıkımı ve askerleri tarafından işlenen savaş suçlarını ölçmek için bir araç, gelecekteki olası tazminatlar için bir temel sağlamak için yararlı ve Ukraynalı çocukların sınır dışı edilmesiyle ilgili olarak Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin tutuklama emrinin konusu olan Rusya Devlet Başkanı başta olmak üzere, bu vahşetlerin sorumlularına karşı uluslararası bir adli işlem başlatılması.

katılan ülkeler


Avrupa Konseyi’ne katılan ülkeler Arnavutluk, Almanya, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, İspanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Yunanistan, İrlanda, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg’dur. , Kuzey Makedonya, Malta, Moldova Cumhuriyeti, Monako, Karadağ, Norveç, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Birleşik Krallık ve Ukrayna. Andorra, Bulgaristan ve İsviçre bunu yapma niyetlerini ifade ettiler.

Kim anlaşmanın dışında kalır


Avrupa Konseyi dışında kalan ülkeler arasında Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Macaristan, Sırbistan ve Türkiye yer alıyor.
 
Üst