Ukrayna'da barış planı yok

taklaci09

Global Mod
Global Mod
08 Nisan 2024 15:50

Kampanya danışmanı Jason Miller, Washington Post raporunu “tamamen yanlış” diyerek eleştiriyor. İş adamının teklifi, Zelensky'yi Kırım ve Donbass'ı Rusya'ya devretmeye ikna etmek olacak

Tgcom24
Washington Post'un aktardığı haber

Trump birçok kez, Rus işgalinden önce iktidarda olsaydı savaşı “24 içinde” çözebileceğini iddia etmişti. Washington Post'un haberine göre iş adamının fikri, Kiev'e bazı bölgeleri Kremlin'e bırakması için baskı yapmak olacak. Önceki gün gazete, Trump'ın isimsiz muhataplarına atıfta bulunarak, eski ABD başkanının özel görüşmelerde Ukrayna'yı bazı bölgeleri terk etmeye zorlayarak Ukrayna'daki savaşı sonlandırabileceğini açıkladığını yazmıştı. Öneri, Kırım ve Donbass'ı Rusya'ya devretmesi için Ukrayna'ya “baskı yapmak” olacak. Ona göre Ukrayna'nın bazı bölgelerinin sakinleri Rusya Federasyonu'nun bir parçası olmayı kabul edeceklerdi. Eski başkanın danışmanlarıyla yaptığı gizli toplantılarda zaten tartışılacak olan böyle bir yaklaşım, her zaman Rus saldırganlığının azaltılması için baskı yapan Başkan Joe Biden yönetiminin bugüne kadar izlediği çizgiyle karşılaştırıldığında bir U dönüşünü temsil edecektir. Kiev'e askeri yardım sağlanması sayesinde.

NATO genişlemesini sınırlayın

Bir zamanlar Trump'ı eleştiren ve sonradan müttefik olan Senatör Lindsey Graham, Post'a şöyle konuştu: “Zamanımın yüzde 100'ünü Trump'la Ukrayna hakkında konuşarak geçirdim.” Putin'den bahseden Graham, “Bir bedel ödemesi gerekiyor. Sonunda kazanamayacak” diye ekledi. Gazetenin soruşturmasında, iş adamına yakın dış politika uzmanları da “ABD'nin çıkarlarına yönelik Çin'den gelen tehditlerin ele alınması ve Rusya'nın askeri, endüstriyel ve ekonomik yardım konusunda Çin'e artan bağımlılığını tersine çevirmenin yollarını arama ihtiyacının” ve “NATO'nun sınırlandırılmasının” altını çizdi. genişletme” de desteklenmektedir.

İlgili