web semineri: Şifre yerine şifre | merhaba çevrimiçi

bencede

New member
Web'in hemen hemen her yerinde, mümkün olduğu kadar güvenli bir şifre verilmesi gereken kendi hesabınıza ihtiyacınız vardır. En iyi ihtimalle hesap ikinci bir faktör tarafından da korunmaktadır. Özellikle bu son husus, çoğu zaman günlük yaşamdaki rahatlığın kurbanıdır. Yeni bir yöntem sayesinde gelecekte oturum açmak daha rahat ve her şeyden önce daha güvenli olacak. İdeal olarak artık herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacak. Bu, saldırganların kimlik avı saldırıları nedeniyle çevrimiçi erişimi kaybetme riskini en aza indirir.

Duyuru“Şifreler yerine geçiş anahtarları” web seminerinde c't editörü Kathrin Stoll, geçiş anahtarlarının gerçekte ne olduğunu, nasıl çalıştıklarını ve her şeyden önce bunların günlük yaşamda nasıl kullanılacağını açıklıyor: icat etmeniz ve hatırlamanız gereken bir parola yerine, Akıllı telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza kaydettiğiniz her hesap için bir geçiş anahtarı. Peki akıllı telefonunuzu kaybederseniz veya şifre yöneticiniz saldırıya uğrarsa ne olur? Gelecekte klasik kimlik avı girişimlerinin neden artık başarılı olmayacağını tam olarak öğreneceksiniz. Çoğu zaman olduğu gibi, parıldayan tek şey altın değildir: bazı işletim sistemleri hâlâ başlatılırken zorluk yaşayabilir. Web seminerinde şifre anahtarlarını tekrar kullanmak için neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Masanızın rahatlığında


Katılmak için tek ihtiyacınız olan güncellenmiş bir tarayıcıdır. Katılımcılar sohbet yoluyla soru sorabilirler. Web seminerinin ücreti 49 Euro'dur. Ayrıca 28 Mart'a kadar erken kayıt indirimi mevcut ve bilet 39,00 Euro (KDV dahil) indirimli fiyatla satışa sunuluyor. Daha fazla bilgi ve biletlere etkinliğin web sitesinden ulaşabilirsiniz.


(sabah)Haberin Sonu
 
Üst